Bazény so skimmerom

Bazény so skimmerom, sú najčastejším typom súkromných rodinných bazénov. Tým, že sú úplne zapustené do terénu, tvoria dojem prirodzeného prechodu medzi vodnou hladinou a okolitou dlažbou, trávnikom, okrasnými stromami, kríkmi alebo terasou s posedením. Tento prechod možno ešte viac zjemniť použitím okrajových dlaždíc z pieskovca alebo betónu.

Bazény so skimmerom

• Bazény AS-ARDEA sa vyrábajú vo výrobných prevádzkach spoločnosti ASIO-SK s.r.o. zvarovaním pp materiálu obchodného označenia pollywooplen. Uvedený materiál je stabilizovaný voči účinkom UV žiarenia, a je teda stálofarebný. Chemická odolnosť materiálu je zaručená samotnou štruktúrou materiálu, jeho chemickým zložením a použitím aditívnych zložiek. PP materiál je úplne inertný voči pôsobeniu bežných chemikálií, väčšiny kyselín a zásad, chlóru apod. (viď chemická odolnosť plastového materiálu).

• Teleso bazénu je zvarované a následne vystužované technológiou ASIO plastic pool s využitím najmodernejšej techniky a extrudérového zabezpečenia všetkých kritických miest, obzvlášť dna bazénu a predovšetkým vstupných schodísk. Bazény sú konštrukčne riešené pre zabudovanie do terénu až po horný okraj. Uložené musia byť vždy na betónovej armovanej ploche s hrúbkou 100-150 mm. s následným statickým zaistením obetónovaním alebo obmurovaním v súlade s montážnym predpisom.

• Vystužovanie je riešené použitím 100 mm širokých a 15 mm hrubých výstuh v horizontálnom i vertikálnom smere, čo zabezpečuje dokonalú stabilitu telesa bazéna. Po obvode bazéna v hornej časti je navarená ochranná PP trubka kvôli zamedzeniu poranenia od ostrej hrany napr. obkladačky povrchovej.

• Veľkou výhodou PP-bazénov je rozmerová a tvarová variabilita. Tvar ako aj rozmer bazénu možno prispôsobiť požiadavkám zákazníka. Bazény AS-ARDEA však majú už v základnej ponukovej škále široké spektrum tvarov a veľkostí. Štandardne sa bazény robia s hĺbkou 1200 alebo 1500 mm. Na požiadanie zákazníka je možné dodať akúkoľvek hĺbku bazéna.

• Pri bazénoch so skimmerom je hladina vody asi 10-12 cm pod horný okraj bazénu. Do steny bazénu sú osadené recirkulačné trysky ABS v počte odpovedajúcom veľkosti bazénu, skimmer a sacia tryska umiestnená tesne nad dnom. Do bazénu je možné dodať akékoľvek príslušenstvo od osvetlenia , protiprúdu až po masážnu lavicu .Samozrejmosťou je možnosť dodanie tepelného čerpadla , soľného systému prípadne automatického dávkovania pH a chlóru. Prístup do bazénu umožní nerezový rebrík alebo celoplastové schodisko.

Základné tvary bazénov

 

Základné tvary bazénov   Základné tvary bazénov  Základné tvary bazénov
 Základné tvary bazénov  Základné tvary bazénov  Základné tvary bazénov
 Základné tvary bazénov  Základné tvary bazénov  Základné tvary bazénov